Święto Flagi w Żychlinie

logo_zhp_21.jpg

Dnia 2 maja br. po raz kolejny będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji harcerze Hufca ZHP Żychlin mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Gminy Żychlin na obchody święta.

Uroczystość rozpocznie się pod budynkiem Żychlińskiego Domu Kultury o godzinie 15.00. Przemaszerujemy razem z flagą państwową ulicami naszego miasta, aż do placu przy fontannie EyeEm. Tam odbędzie się krótki apel, odśpiewanie hymnu państwowego i wciągnięcie flagi na maszt. Po zakończeniu oficjalnych obchodów zapraszamy do ogrodu przy parafii św. Piotra i Pawła, gdzie na mieszkańców czekają gry i zabawy – oczywiście dotyczące naszej Ojczyzny. Powinniśmy czuć się dumni z naszych barw narodowych, dlatego warto celebrować tę uroczystość.

2 maja wszyscy poczujmy się biało-czerwoni!

pwd. Aleksandra Chmielecka

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *