Obóz

Hufiec ZHP Żychlin ma przyjemność zaprosić na kolejny obóz harcerski organizowany w ramach Harcerskiej Akcji Letniej. Skoro dotarłeś do tego miejsca możesz sobie pogratulować, jesteś już o krok od wielkiej przygody! Nim wyruszysz w podróż warto by było jednak zapoznać się z kilkoma informacjami. Mamy nadzieje, że ta strona dostarczy Ci niezbędnej wiedzy i ostatecznie rozwieje Twoje wątpliwości co do uczestnictwa w obozie!

Słowem wstępu, kilka informacji podstawowych:

Gdzie jedziemy? W tym roku wybór padł na Kuźnicę Brzeźnicką!

Położenie geograficzne:

Ośrodek położony jest w miejscowości Kuźnica Brzeźnicka, w północnej części byłego województwa częstochowskiego (obecnie na granicy woj. śląskiego i łódzkiego), na terenie tzw. Jury Krakowsko-Wieluńskiej nad rzeką Kocinką (dopływ Liswarty), w której istnieje możliwość kąpieli.
Zachodnią granicę Ośrodka stanowi duży kompleks leśny: teren suchy, piaszczysty z przewagą lasów sosnowych, dużą ilością jałowca w poszyciu i bogatym runem leśnym.
Duże kompleksy leśne otaczające Kuźnicę wytwarzają swoisty mikroklimat sprzyjający szybkiej i pełnej regeneracji sił, zwłaszcza w połączeniu z atrakcyjnym wypoczynkiem. W promieniu 4 km od Kuźnicy znajduje się zalew.

Informacje ogólne:

Ogółem ośrodek zajmuje powierzchnię 6,27 ha. Istnieje już 40 lat. Od samego początku odbywają się kolonie letnie i obozy. W naszym Ośrodku co rocznie odbywają się kolonie zuchowe i obozy harcerskie. Tereny leśne otaczające, stwarzają ogromne możliwości organizacji różnego rodzaju gier terenowych, zajęć sportowych itp. Ośrodek znajduje się w pobliżu jednej z kilku szkółek leśnych w Polsce.
Kempingi dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Termin: 11-24 lipca.
Kontakt:
phm. Michał Welfler: 795805666
phm. Alicja Dubrownik: 784039921

Dlaczego warto wybrać się na obóz?

Dla ludzi, którzy choć raz na nim byli jest to pytanie retoryczne. Harcerstwo było i jest organizacją, która zapewnia przygody, przeżycia i doświadczenia jakie nie są dostępne dla zwykłego śmiertelnika a obóz harcerski jest wydarzeniem, które jest kwintesencją naszej działalności. W ciągu dwóch tygodni śpimy pod namiotami, budujemy własny obóz, pływamy kajakami i jachtami, bawimy się i rozwijamy. Poznajemy nowych ludzi, pokonujemy własne słabości! Przyjaźń, przygoda, nowe umiejętności. To wszystko odnajdziesz na harcerskim obozie, jedynym w swoim rodzaju.

Skoro wiesz już wszystko pozostało tylko jedno. Zadzwoń, zgłoś się i otwórz przed sobą drzwi do przygody! Czekamy właśnie na Ciebie!